Kuidas äris läbi lüüa välismaal?

Kuidas äris läbi lüüa välismaal?

 
See väga huvitav küsimus. Ma ise olen alati valinud kõige raskema tee ja lihtsalt pea ees tulle hüpanud ning jooksu pealt kõik takistanud ületanud, seega päris sellist ühte ja õiget vastust pole, kuid ma saan tugineda ainult oma kogemusele.
 
Kui ma ise olen välismaal alustanud, siis olen ma alati olnud sellises situatsioonis, et upu või uju ja valikut pole olnud, sest mu selg on olnud vastu seina.
 
Hämmastav on see, et kui inimene on nurka aetud ja tal ei ole enam valikud, kuidas siis hakkab tööle ellujäämismehhanism ja ta leiab alati lahenduse ning nii ka juhtus minuga.
 
Kuna ma olen valinud ettevõtja elu, siis pole ma kunagi rasketes situatsioonides mõelnud alla andmisele ega palgatööle naasmisele, vaid see on sundinud mind leidma ainult ärilisi lahendusi.Lisaks olen ma olnud sellises olukorras, kus ma olen pidanud alustama välismaal mitte ainult põhiäriga, vaid millegi uuega, millega on turul kõige kiiremini võimalik läbi lüüa ja raha teenida, et hiljem selle kõrvalt oma põhiäri üles ehitada. Kui ma aga vaatan tagasi ja peaksin jälle otsast alustama, siis teeksin  asju kümme korda kiiremini. Lisaks teeksin ma kindlaid asju, toon mõned näited ja loodan, et sellest on abi.

Kõige odavam ja lihtsam viis on alustada oma kontaktide nimekirja koostamisest. Ma pean silmas nimekirja absoluutselt kõikidest kontaktidest, mis sul on, sest kunagi ei tea, kes keda tunneb. Tehke tabel, kuhu panete absoluutselt kõikide inimeste kontaktandmed, keda te tunnete.Kui  nimekiri on valmis, looge standardkiri, milles kirjeldage, millist abi te soovite ja saatke see laiali, kas smsi või e-postiga ja te veel imestate, kui paljud inimesed teid aitavad. Ega asjata ole käibel vanasõna: küsija suu pihta ei lööda.

Ma ise istusin Rootsis alguses kodus ja helistasin inimesi läbi, kuna tol ajal Facebooki ega e-posti nii palju ei kasutatud. Kulutasin nädalaid, et välismaal kedagi leida, aga lõpuks leidsin inimesi, kes olid nõus mind aitama ja ülejäänu on juba ajalugu.
Tänapäeval on kommunikatsioon nii lihtsaks tehtud, et ei tohiks olla mingisuguseid probleeme leida vähemalt üks inimene, kes teab kedagi ja on nõus teile võimaluse andma, ning kes teab, kuhu see teekond välja viib.
Kindlasti võtaksin ühendust ja tutvuksin Eesti riigi esindustega välismaal. Näiteks ettevõtjaid mõni esindav organisatsioon, kuna üldjuhul on need organisatsioonid väga kaua tegutsenud ja tunnevad kõige paremini kohalikku ärikliimat.Kui võimalik, astuge liikmeks, kuna üldjuhul annab see alustavale ettevõttele välismaal palju eeliseid ja soodustusi, lisaks saavad nad teid ka toetada juriidilise abiga.
Märkus: Siinkohal pean mainima, et ise pole ma oma ettevõtetega ühegi sellise organisatsiooni liige, kuna valisin raskema tee ja sain neist liiga hilja teada, seega olen juba ise kõik lüngad ära täitnud. Aga ma olen nende koosolekutel käinud ja usun, et need organisatsioonid on väga kasulikud ja oleksid säästnud suure hulga minu aega.
 
Veel uuriksin ma välisturgu ja selle omapärasid, kas sellel turul üldse oleks sinu tootel või äril mingit võimalust. Näiteks, Rootsis pole välikaminad (mida ma kõige paremini oskan) eriti teema, see-eest väliköögid on seal väga populaarsed. Kuna ma naturaalsete kividega  tegelesin, siis otsisin ma võimalust, kuidas oma materjali Rootsis kasutada. Natuke uurimist ja ma sain teada, et Rootsis on ka naturaalsest kivist tööpinnad väga populaarsed ja ma hakkasin täiesti uut äri selle pinnalt üles ehitama.
Ma ise ei alustanud kohe tööpindade äriga, vaid vaatasin, mis on hetkel turul kõige populaarsem ja õppisin selle käigupealt ära. Loomulikult läbi raskuste, kuid see on tänaseks mu äridele igati kasuks tulnud. Kui teie toote jaoks on turul ruumi ja teil on piisavalt kapitali, siis loomulikult jääge truuks oma põhiärile, minul need võimalused aga puudusid. Pidin kõigepealt leidma lahenduse, kuidas kapitali teenida ja alles siis hakkama põhiäri arendamisega pihta.
 
Täna alustades kaaluksin, kas mul on võimalus ajutiselt elada riigis, kus ma alustada tahan. Väga oluline on asjad eelnevalt läbi mõelda, kui alles alustate välismaal. Kui tegemist on teie jaoks strateegiliselt väga olulise riigiga, siis soovitaks selles riigis elada või vähemalt veeta nii palju aega kui võimalik ja ehitada üles oma kohalik kontaktvõrgustik. See on eduks ülioluline, kuna määrab ära, kuidas ja kui kiiresti te oma eesmärgi saavutate.
 
Ma ise näiteks elasin 6 kuud Ameerikas, kui seal äri alustasin. Soomes, Lätis ja Poolas olin nii palju kui võimalik kohapeal, et tugevdada suhteid oma äripartneritega. Ja Rootsis, kus ma kõige tugevam olen, elasin lausa 7 aastat kohapeal ja tänaseks on mul seal väga suur kontaktvõrgustik igal tasandil. 
Näiteks, kui ma täna peaksin oma praeguse äri kaotama, siis suudaksin ma väga kiiresti äri üles ehitada erinevates valdkondades ja seda tänu sellele, et ma olen elanud välisriikides ja mul on tugev side kohalike ettevõtjatega.
Kas ma oleksin nõus oma äri kellegagi jagama ja oma partneriks tegema riigis, kus ma soovin alustada? Seda võimalust tasuks kindlasti kaaluda, kuna see annab sulle võimaluse kiiremini ja efektiivsemalt kasvada, samuti võtab see sult ära kohustuse kogu aeg ise kohal olla. Kindlasti aga peaks äripartnerit valima strateegiliselt, näiteks vaatama, milles sa ise nõrk oled ja kuidas saaks äripartner sind tasakaalustada. Loomulikult peaks olema ka suurepärane klapp ja sünergia, kuna vastastikune keemia on eduka ärisuhte alus.
Kahjuks kipume valima endaga sarnaseid äripartnereid ja see võib ärile vastu töötada. 
Olen Rootsis teinud koostööd väga erinevate äripartneritega ja alles 3 aastat tagasi leidsin 3. katsel selle õige, kellega me absoluutselt klapime ja samas oleme nagu pluss ja miinus, kes teineteist tasakaalus hoiavad. Minu äripartner on reklaami- ja brändinguekspert ning mina olen ekspert tootmise ja teenuste osutamise alal. Kui need kaks kokku panna, siis on see ideaalne kooslus. Viimased 3 aastat oleme teineteist väga palju toetanud ja õpetanud, nii et mõlemad võime teha otsuseid nii müügi kui ka hilisemate teenuste osas.
Meie äripartnerlus on olnud nagu hea abielu, mis läbi tõusude ja mõõnade on ainult tugevamaks muutunud.
 
Niisiis, alustades otsiksin üles erinevad ettevõtlus- ja võrkturundusklubid ja liituksin nendega. Soovitaks kohe kindlasti võtta see omaette eesmärgiks, kuna uues riigis on sul vaja võimalikult kiiresti uusi kontakte luua ja lühikese ajaga ennast tutvustada nii paljudele inimestele kui võimalik. Selliseid klubid, kus ettevõtjad koos käivad, on meeletult palju ja see annab võimaluse ennast tutvustada võimalikult paljudele ettevõtete omanikele kiiresti ja efektiivselt.
Aga siinkohal pean lisama, et mul võttis ligi aasta, et kohalikud nendes klubides hakkaksid mind tõsiselt võtma ja alles siis hakkasin ligi pääsema headele tehingutele.Kuid see ei pruugi teiega nii minna, kui teie sõnum on selge ja te teate täpselt, mida soovite. Minul oli rohkem probleem selles, et segases inglise keeles soovisin ma nii palju erinevaid asju müüa, et nad lõpuks ei saanud aru, millega ma tegelen.
Sellel oli muidugi ka oma põhjus: mul olid tol hetkel näpud põhjas ja kasutasin iga õlekõrt, et tulu teenida, aga see töötas minu vastu, kuna ma tundusin rohkem mustlase kui professionaalina.
Tänaseks on erinevad ettevõtlusklubide omanikud minu head sõbrad ja meil on palju ühiseid ärivõimalusi, samuti aitame erinevatel ettevõtetel turule tulla.
Tõeline läbimurre kohalike seas algas alles siis, kui ma hakkasin piisavalt hästi kohalikku keelt rääkima, kuid see on juba omaette teema.
 
Loodan, et igaüks leidis siit midagi, millest õppida ja, et sellest on ka abi. Tulevikus kirjutan neist teemadest veel pikemalt.
Parimat soovides,
Kert Loide

 

Kert Loide

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga